vyznam-slova.com

Na vyznam-slova.com jste schopni vyhledávat ve více slovnících najednou. Tisíce významů v našem vyhledávači bylo přidáno lidmi jako jste vy. Všechna slova a významy jsou vítány. Tyto mohou být významy jmen, obtížná slova, hovorová řeč, cizí jazyk nebo dokonce slova vámi samotnými vymyšlená. Udělejte nám a návštěvníkům radost a přidejte slovo! Přidat význam.


Vyhledávat v 759.936 významech.Nejnovější významy

0   1

konzum


Konzum sa tyka skoro vsetkych cinnosti ktore clovek uskutocnuje. Konzum je napr. aj sport,aj vrcholovy,hokejova liga ktora sa neustale hra a teda aj konzumuje. Cyklista konzumuje uspechy,vedec nove objavy,dieta hracky,nakupujuci tovar,konzument jedlo.
Tyka sa to vsetkych cinnosti,ktore su vecou zavislosti alebo nemierneho pouzivania ci nemiernej cinnosti.
miroslav zapnout 2017-03-19

0   1

RIS


Rozvodná instalační skří'ň - pro rozvod elektřiny, někdy obsahuje odečítací hodiny, někdy i el. pojistky. Bývá je na ní značka blesku.
 TomF zapnout 2017-03-10

0   2

ok


Dobrý den , je to již dávno , kdy jsem slyšel jedenu debatu na vznik slova OK pravělo se v ní že slovo vzniklo od jednoho kontrolora , který pracoval v nějakém automobilovém podniku.
Každou kontrolu na listině podepisoval svými iniciály OK
Byl to asi uznávaný kontrolor jelikož se tato verse souhlasu používá do dnes a úplně zlidštěla -O.K.-OK-okey-okai-tím pádem používáme jako slovo -v pořádku dobrá souhlas.
Tím pádem ano slovo pochází z angličtiny , tam asi pochyb není.
Jenže a to zajímá i mě --- pochází slovo z iniciál českého kontrolora OTAKARA KAROUSKA????
KDO MI ODPOVÍ?
CENKNER JIŘÍ zapnout 2017-02-15

0   0

fetus


Potrat, být potrat
Z latinského fetusus potrasusus
Podobná slova dinosaurusus


Jsi fetus
Klára Vondrušková zapnout 2017-02-14

0   0

chaos


Chaos je opak systému. Nejsou v něm popsány (popsatelné) prvky a vazby mezi nimi.
JK zapnout 2017-02-07

0   0

soukromí


Soukromí je stav , kdy se daná osoba nachází v prostoru samotná a není nijak rušena ostatními lidmi.
anonymní  zapnout 2017-02-06

1   2

týpek


je to individuální pán, chlapec, klouček co vzhledově nezapadá mezi ostatní. je to určitý typ. např. venkovan přijede do města a nezapadá vzhledem-vesnický typ-týpek....městský pán přijede na vesnici-vesnický týpek
Anonym zapnout 2017-02-05

1   1

týpek


je to individuální pán, chlapec, klouček co vzhledově nezapadá mezi ostatní. je to určitý typ. např. venkovan přijede do města a nezapadá vzhledem-vesnický typ-týpek....městský pán přijede na vesnici-vesnický týpek
anonymní  zapnout 2017-02-05

0   0

egalizace


Uprava geometrie boku zubu na pilovych kotoucich a pod.
anonymní  zapnout 2017-02-03

0   1

dostat céres


Slovo céres je zkomolené ze slova kséres. To je pak odvozené z německého Getöse - povyk, hluk, hřmot. Takže dostat "céres" znamená argoticky dostat vynadáno, dále hádat se, křičet na někoho.
 Dashan zapnout 2017-01-24

3   2

Sebereflexe


Sebereflexe je náhled na sebe sama, na své jednání, konání, myšlení, citění a využití této sebezpytné činnosti ke správnému chování v životě, ve vztahu k druhým, uvědomit si své dobré a špatné vlastnosti a upředňostňovat svědomí před čirým pragmatismem
Daniela zapnout 2017-01-19

0   1

atavismus


ATAVISMUS je formulace genů. Pokud zkřížíme dva druhy ,případně vzdalené jedince , pak se zákonnitě objeví znaky ,které byly v době ,kdy mezi uvedenými jedinci nebyl rozdíl.
Je nutno pochopit ,že každá skupina má právo na vlastní vývoj a nemúže nikdo politickým siláctvím přistoupi a prohlásit je za nesprávnost.
Pokud je to správně pochopeno , potom tak progresivních jedinců dochází k návratu do minulosti řádove desítky generací, alé i více .
Výslednicí je , že se začnou vyskytovat archa typy , které není možno známými genetickými postupy zařadit na úroveň součaného vývoje.
Atavismus není vyimka , ale kiks. Ing. Karel Bouček.
ing. Karel Bouček zapnout 2017-01-13

0   1

Akcie


Akcie jsou cenné papíry vydávané akciovými společnostmi, které tak získávají kapitál pro své podnikání. Za to akcionáři (držitelé akcií) získávají právo na pravidelnou výplatu dividendy (podíl na zisku společnosti) a právo hlasovat na valné hromadě a podílet se tak na chodu firmy (volba představenstva, dozorčí rady aj.). ...
Zdroj: investice.cz

0   1

LOL


LOL= Je zkratka ,,Laghing out loud" znamená něco jako ,,smát se nahlas" nebo ,,mnoho smíchu". Zkratka LOL může být také používaná jako zkratka názvu hry League of legends.
Anonym Evoli zapnout 2016-12-19

0   0

Kolokvium


V podstatě se jedná o druh zkoušky, kterou vykonává student vysoké školy. Je to například zápočet.
Vladko Písek zapnout 2016-12-18

0   1

Čokolaj


Čokoláda má svého boha.Z dob Mayů a Aztéků pochází bůh čokolády, Chokola'j, také Chocola'j a v češtině Čokolaj (Čokola'j).
V dalším pojetí má Čokolaj význam jako "společné pití čokolády".
Zbynda zapnout 2016-12-15

1   0

kurva


This meaning is NSWF/18+. Click here to show this meaning.
rositsa zapnout 2016-12-14   NSFW / 18+

0   0

Dialog


je rozhovor, komunikace rozhovor mezi dvema a vice osobami kde se snazi prijit na reseni
spulinka zapnout 2016-12-04

0   0

hi-fi


high fidelity, velmi věrná reprodukce (zvuku), léta 1960
Ivan Bošňák zapnout 2016-12-01

1   2

radikální


slovo radikální má základ v latinském slově radix (KOŘEN) , tudíž původní význam slova radikální je " jíti ke kořenu věci/problému"
Václav Havlíček zapnout 2016-11-24Stránka:   1 2 3 4 5 6 7 8 9