vyznam-slova.com

Na vyznam-slova.com jste schopni vyhledávat ve více slovnících najednou. Tisíce významů v našem vyhledávači bylo přidáno lidmi jako jste vy. Všechna slova a významy jsou vítány. Tyto mohou být významy jmen, obtížná slova, hovorová řeč, cizí jazyk nebo dokonce slova vámi samotnými vymyšlená. Udělejte nám a návštěvníkům radost a přidejte slovo! Přidat význam.


Vyhledávat v 759.939 významech.Nejnovější významy

0   0

Archie


Vnímám význam slova archie jako opozitum k významu slova anarchie. Archie podle Noemovy archy ZÁCHRANA před povodní - entropií- anarchií. Odtud také arch-anděl- zachránce.Kdežto anarchista - tedy anarchanděl - zlořád, egoista, protikolektivní tvor.
Michal Pokorný zapnout 2016-10-13

6   3

mafie


V dnešní podobě neplatí "tajné", jen nikoliv veřejně vyhlášené, jinak naopak se výrazně prezentuje.
Pro současnou formu mafie bych volila definici:
Mafie je zájmové sdružení osob, nezakrytě spolu vystupujících, avšak bez veřejného prohlášení, používající nekalých špinavých metod pro získání své jedinečnosti, likvidováním konkurence.
 pansymarie zapnout 2016-09-19

3   2

flastr


Flastr (něm. Pflaster) byl původně název pro ucpávku střely z předovky. Jedná se o kousek promaštěné kůže nebo látky, do které se zabalí koule, aby pevně držela v hlavni. Protože si je zranění vojáci dávali také na střelné rány, význam tohoto slova se časem přenesl na nynější náplast.
Honza zapnout 2016-09-14

2   2

Odvlhčovače vzduchu


Odvlhčovače vzduchu jsou přístroje, které snižují vlhkost v uzavřených prostorech a tím zabraňují vzniku plísní. Domácí odvlhčovače jsou vhodné do domácností s menší rozlohou místností. Do větších místností se pak hodí odvlhčovače poloprofesionální a na stavby řady profesionálních, neboli průmyslových, odvlhčovačů.
zdroj: http://www.remko.cz/
Tomáš zapnout 2016-09-14

2   1

Motorový polohovací rošt


Motorový polohovací rošt je rošt s automatickým nastavováním odlišných poloh lužka pomocí dálkového ovládání. Motorové polohovací rošty jsou vhodné zejména pro lidi, kteří mají problémy s krční páteří a otokem v oblasti nohou.
zdroj: https://www.modernispani.cz/
Tomáš zapnout 2016-09-14

2   2

Čistička vzduchu


Čistička vzduchu je přístroj, který díky soustavě filtrů zbavuje vzduch prachu, smogu a dalších škodlivých látek. Čistička vzduchu přijde vhod alergikům i lidem, kteří bydlí ve větších městěch.
zdroj: http://www.vzdusin.cz
Tomáš zapnout 2016-09-14

2   4

svoboda


Svoboda je konat COKOLI si usmyslím s faktickým vědomím že to konat NEMUSÍM . Howgh
Milan zapnout 2016-09-11

0   3

faux pas


Zcela jednoduše - hrozný "trapas" .
Eva Zemánkova zapnout 2016-09-06

2   5

Etnikum


etnikum

Společenství lidí se formovalo od pravěku od původních kmenů přes první národy až po moderní národy a národnosti, které dnes obývají všechny světadíly. Etnicka skupina představuje historicky vzniklé seskupení lidí se společným původem, jazykem a společnou materiální a duchovní kulturou. Příslušníky určitého národa spojují jazyk, území, hospodářský život, kultura a taaké mentalita. Některé národy vytvořily společenství v podobě federace, konfederace či unie. Unikátním spojením 192 států světa je OSN
ETNIKUM zapnout 2016-09-05

0   5

Politologie


Politologie - Politologie je věda o politice, která se zabývá zájmy občanů. Je to moc a autorita státu. Politika je u nás vnímaná jako něco nadřazeného vůči občanům nižších tříd. Politologii máme zahraniční a domácí. Politologie zkoumá názory lidí a vyhodnocuje ty nejmocnější, nebo-li nejůčinnější. Politologie vznikla z filozofie a tudíž se v politologii hodně zamýšlí nad otázkami stejně jako u filozofie.
Radka Chlebková zapnout 2016-09-01

1   4

erudice


erudice neznamená jen vzdělání, ale má také význam zběhlost
anonymní  zapnout 2016-08-29

1   6

chtít


Ta vlna co co se rovná,odpovídá - potřebovat. Přec ke šťastnému životu jen co opravdu chceme-baví-přináší radost a tvoří žití nikoli přežívání. Je to ten základní kámen pro ten děj žít. Proto na chtění by nemělo být pohlíženo jako na cosi malicherného,nadbytečného. Něčeho na vrcholu. Opak je pravdou. Vrchol je základní kámen,avšak je tvořen spoustu nižšími jako např.: ,vody,obydlí. Když se žije ludé produkují,tvoří. Ne jen pracují či vydélávají peníze. To mají jako prémie k zpříjemnění života lidí kolem sebe. Piši z fleku, baví mi to se,dozvídat a tvořit formule a předávat,čekat na reakce a téšit se na možnost reagovat,obhajovat. Dnešní sdělení je zbrklé a impulsivní, . Je to zároveň i chybné??! Ale potřebné. Je to ta zkušenost. Jsou ty právě vdy chybné. No prvni má odp. ANO. Tak abych informovala. Sažím se jen ukázat,že malý může být jeschopný,schopnější tj. 2v1. Chápete?
L.Mrákotová zapnout 2016-08-25

5   3

Kreditka


Kreditka je hovorový výraz pro kreditní kartu. Většina lidí nerozlišuje mezi debetní a kreditní kartou (http://kreditni-karty.com/jaky-je-rozdil-mezi-kreditni-a-debetni-kartou/) a výraz kreditka používá i pro kartu debetní.
Tom zapnout 2016-08-16

4   1

Dilatační spára


Dilatační spára, mezera je konstrukční element, umožňující volný pohyb dvou stavebních konstrukcí (budov) nezávisle mezi sebou. Tento konstrukční element navrhuje projektant v místech, kde je potřeba jednotlivé konstrukce od sebe oddělit z důvodu předpokládaného statického nebo dynamického pohybu a nebo pohybu zapříčiněného teplotní roztažností těles.
anonymní  zapnout 2016-08-16

1   3

hranice


morální a etické hranice
jsou vymezeny psanými i nepsanými zákony, které uznává většina společnosti, lidé, kteří je překračují jsou považováni za asociální.
ROZITA zapnout 2016-08-09

3   1

aerobní organismus


Organismus používající při ltkové výměně kyslík http://vyznam-slov.yin.cz/a/adultni/
Keca zapnout 2016-08-06

1   3

KREATIVNÍ


tvořivý , člověk který je umělecky nadaný...
jojo.cz zapnout 2016-08-02

7   1

SEMPAI


Senpai je človek s vyšším vzdelaním alebo si človeka, ktorého tak oslovujete ceníte
Terra zapnout 2016-08-02

0   3

moc


Moc je nástroj totality, Moc je ideologický nástroj
Hüttel zapnout 2016-07-31

1   3

Ráztoka


Část obce Rusava, okres Kroměříž, v bočním v bočním údolí stejnojmenného potoka.
Slavkovský L. zapnout 2016-07-20Stránka:   1 2 3 4 5 6 7 8 9