vyznam-slova.com

Na vyznam-slova.com jste schopni vyhledávat ve více slovnících najednou. Tisíce významů v našem vyhledávači bylo přidáno lidmi jako jste vy. Všechna slova a významy jsou vítány. Tyto mohou být významy jmen, obtížná slova, hovorová řeč, cizí jazyk nebo dokonce slova vámi samotnými vymyšlená. Udělejte nám a návštěvníkům radost a přidejte slovo! Přidat význam.


Vyhledávat v 759.936 významech.Nejnovější významy

0   0

Kolonie


Samostatné území které je závislé na vládě mateřské země
Gabriela Nova zapnout 2016-11-22

0   1

citadela


Vyvýšená menší stavba (románská,gotická)za účelem ,když nebyla vojna rozjímání vyšších hodnostářských -šlechta osob bez účasti duchovních představitelů .
Gammi zapnout 2016-11-14

0   0

achilova pata


¨zranitelné místo kam člověk může dostat zánět
anonymní  zapnout 2016-10-31

0   0

kantáre


původně je to však ve všech románských jazycích ve významu "zpívat"
tygr zapnout 2016-10-23

0   0

Terorismus


Terorismus je zločinný způsob snahy dosažení politických cílů.
anonymní  zapnout 2016-10-20

1   1

Sebereflexe


Sebereflexe znamena hledet vnitrnim zrakem na sebe sameho,s citem a nadhledem.Rozpoznat sve pochybeni,poucit se a adekvatne se sebou pracovat.Priznat svoji chybu a snazit se ji napravit.
 Martin Sykora zapnout 2016-10-19

0   1

Mutace


mutace,je změna přirozeného vývoje genů a posléze Dna,kdy již naši předkové z pocitů obrovského strachu,sebedestrukce,přesvědčení předků,které jsou negativní,zasévali do naší mysli tyto emoce a pocity...lze tyto programy zrušit a nastolit ve svém bytí klid,mír a zdraví se kvapem přiblíží,stačí jen změna myšlenek,že nic není špatně,je to život,který nás učí a jsme absolutně všichni v bezpečí.
 Jana Fabijenna zapnout 2016-10-19

0   0

cifršpion


účetní, matematik, programátor, revizor/ kontrolor, šifrant/ luštitel, křížovkář
Valdemar zapnout 2016-10-14

0   1

Broker


Zprostředkovatel obchodu, který nabízí oběma stranám (jak kupující, tak i prodávající) svou obchodní platformu k uzavírání pozic
Zdroj: ibinarniopce.cz

1   1

demagogie


Zneužívání veřejných emocí, rozšířených předsudků a zjednodušujících výkladů a názorů veřejnosti (lidu) k osobnímu prospěchu, zvýšení popularity a usnadnění cesty k moci.
anonymní  zapnout 2016-10-13

0   0

Archie


Vnímám význam slova archie jako opozitum k významu slova anarchie. Archie podle Noemovy archy ZÁCHRANA před povodní - entropií- anarchií. Odtud také arch-anděl- zachránce.Kdežto anarchista - tedy anarchanděl - zlořád, egoista, protikolektivní tvor.
Michal Pokorný zapnout 2016-10-13

6   3

mafie


V dnešní podobě neplatí "tajné", jen nikoliv veřejně vyhlášené, jinak naopak se výrazně prezentuje.
Pro současnou formu mafie bych volila definici:
Mafie je zájmové sdružení osob, nezakrytě spolu vystupujících, avšak bez veřejného prohlášení, používající nekalých špinavých metod pro získání své jedinečnosti, likvidováním konkurence.
 pansymarie zapnout 2016-09-19

4   2

flastr


Flastr (něm. Pflaster) byl původně název pro ucpávku střely z předovky. Jedná se o kousek promaštěné kůže nebo látky, do které se zabalí koule, aby pevně držela v hlavni. Protože si je zranění vojáci dávali také na střelné rány, význam tohoto slova se časem přenesl na nynější náplast.
Honza zapnout 2016-09-14

2   2

Odvlhčovače vzduchu


Odvlhčovače vzduchu jsou přístroje, které snižují vlhkost v uzavřených prostorech a tím zabraňují vzniku plísní. Domácí odvlhčovače jsou vhodné do domácností s menší rozlohou místností. Do větších místností se pak hodí odvlhčovače poloprofesionální a na stavby řady profesionálních, neboli průmyslových, odvlhčovačů.
zdroj: http://www.remko.cz/
Tomáš zapnout 2016-09-14

2   1

Motorový polohovací rošt


Motorový polohovací rošt je rošt s automatickým nastavováním odlišných poloh lužka pomocí dálkového ovládání. Motorové polohovací rošty jsou vhodné zejména pro lidi, kteří mají problémy s krční páteří a otokem v oblasti nohou.
zdroj: https://www.modernispani.cz/
Tomáš zapnout 2016-09-14

2   2

Čistička vzduchu


Čistička vzduchu je přístroj, který díky soustavě filtrů zbavuje vzduch prachu, smogu a dalších škodlivých látek. Čistička vzduchu přijde vhod alergikům i lidem, kteří bydlí ve větších městěch.
zdroj: http://www.vzdusin.cz
Tomáš zapnout 2016-09-14

2   4

svoboda


Svoboda je konat COKOLI si usmyslím s faktickým vědomím že to konat NEMUSÍM . Howgh
Milan zapnout 2016-09-11

0   3

faux pas


Zcela jednoduše - hrozný "trapas" .
Eva Zemánkova zapnout 2016-09-06

2   5

Etnikum


etnikum

Společenství lidí se formovalo od pravěku od původních kmenů přes první národy až po moderní národy a národnosti, které dnes obývají všechny světadíly. Etnicka skupina představuje historicky vzniklé seskupení lidí se společným původem, jazykem a společnou materiální a duchovní kulturou. Příslušníky určitého národa spojují jazyk, území, hospodářský život, kultura a taaké mentalita. Některé národy vytvořily společenství v podobě federace, konfederace či unie. Unikátním spojením 192 států světa je OSN
ETNIKUM zapnout 2016-09-05

0   5

Politologie


Politologie - Politologie je věda o politice, která se zabývá zájmy občanů. Je to moc a autorita státu. Politika je u nás vnímaná jako něco nadřazeného vůči občanům nižších tříd. Politologii máme zahraniční a domácí. Politologie zkoumá názory lidí a vyhodnocuje ty nejmocnější, nebo-li nejůčinnější. Politologie vznikla z filozofie a tudíž se v politologii hodně zamýšlí nad otázkami stejně jako u filozofie.
Radka Chlebková zapnout 2016-09-01Stránka:   1 2 3 4 5 6 7 8 9