gertasik

Obdržené pozitivní hlasy52
Obdržené negativní hlasy18
Karma:33 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezenyDefinice (63)

1.

10   1

r.i.p


RIP nebo R.I.P. je latinská zkratka pro výraz "requiescat in pace", doslova přeloženo jako "nechť odpočívá v pokoji". Používá se na náhrobcích k vyjádření pocty k zemřelé osobě. Rest in peace, stejný výraz pocházející z angličtiny, se též zkracuje jako R.I.P.
 gertasik (8. dubna 2014)

2.

9   6

demokracie


Demokracie je forma vlády, ve které mají všichni občané stejnou možnost se podílet na návrhu, tvorbě a vývoji práv. Lid je tedy v demokracii zdrojem moci. Rozděluje se na přímou (kde lidé rozhodují přímo) a nepřímou (kde si volí své zástupce, kteří rozhodují za ně).
 gertasik (8. dubna 2014)

3.

7   2

přísloví


Přísloví je jednoduchý a ustálený výrok, který buď přímo nebo obrazně vyjadřuje nějakou skutečnost, založenou na zdravém rozumu nebo praktické zkušenosti.

Příklad: Bez práce nejsou koláče.
Příklad: Když se dva perou, třetí se směje.
 gertasik (8. dubna 2014)

4.

4   1

Deklarace


- veřejný politický projev či důležité prohlášení
- celní deklarace - prohlášení o obsahu a ceně zásilky při přepravě přes státní hranice
- v počítačovém programování označuje situaci, kdy je určeno jméno a datový typ pro proměnné či funkce
 gertasik (23. dubna 2014)

5.

4   0

xoxo


XOXO je anglický výraz, který znamená "hugs and kisses", neboli volně přeloženo "objímám a líbám". Používá se na konci osobních e-mailů, dopisů či SMS zpráv. Tento výraz má původ historický - už ve středověku bylo v některých oblastech zvykem psát X na obálku dopisů jako znázornění polibku.
 gertasik (8. dubna 2014)

6.

4   0

LOL


* Akronym (zkratka) pro anglický výraz laughing out loud, neboli "hlasitě se směju". Nejčastěji používaný v internetovém prostředí.
* Akronym (zkratka) pro populární online multiplayerovou videohru League of legends.
 gertasik (7. dubna 2014)

7.

2   0

xenofobie definice


Xenofobie je silný, zakořeněný a iracionální strach z cizinců a všeho, co pochází z ciziny. Velmi často přechází do hluboké nenávisti. V obecném smyslu xenofobie někdy vyjadřuje strach ze všeho neznámého.
 gertasik (23. dubna 2014)

8.

2   0

logistiky


Množného číslo od slova "logistika".

Logistika je soubor činností, které mají zajistit to, aby zboží bylo doručeno ve správném množství, čase a kvalitě na své místo určení. Označuje se tak také nauka, která se věnuje fyzickým tokům zboží od dodavatele k zákazníkovi.
 gertasik (23. dubna 2014)

9.

2   3

archimedova zákona


Druhý pád výrazu "Archimedův zákon".

Archimedův zákon je fyzikální zákon pojemovaný po řeckém matematikovi a fyzikovi Archimédovi. Zní takto: Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno vztlakovou silou, rovnající se tíze kapaliny stejného objemu jako je ponořená část tělesa.
 gertasik (8. dubna 2014)

10.

2   0

xo


XO je anglický výraz, který znamená "hugs and kisses", neboli volně přeloženo "objímám a líbám". Používá se na konci osobních e-mailů, dopisů či SMS zpráv. Tento výraz má původ historický - už ve středověku bylo v některých oblastech zvykem psát X na obálku dopisů jako znázornění polibku.
 gertasik (8. dubna 2014)


Pro zobrazení všech definic slova 63 se přihlašte, prosím.