gertasik

Obdržené pozitivní hlasy57
Obdržené negativní hlasy19
Karma:37 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezenyDefinice (63)

1.

11   1

r.i.p


RIP nebo R.I.P. je latinská zkratka pro výraz "requiescat in pace", doslova přeloženo jako "nechť odpočívá v pokoji". Používá se na náhrobcích k vyjádření pocty k zemřelé osobě. Rest in peace, stejný výraz pocházející z angličtiny, se též zkracuje jako R.I.P.
 gertasik (8. dubna 2014)

2.

9   6

demokracie


Demokracie je forma vlády, ve které mají všichni občané stejnou možnost se podílet na návrhu, tvorbě a vývoji práv. Lid je tedy v demokracii zdrojem moci. Rozděluje se na přímou (kde lidé rozhodují přímo) a nepřímou (kde si volí své zástupce, kteří rozhodují za ně).
 gertasik (8. dubna 2014)

3.

8   2

přísloví


Přísloví je jednoduchý a ustálený výrok, který buď přímo nebo obrazně vyjadřuje nějakou skutečnost, založenou na zdravém rozumu nebo praktické zkušenosti.

Příklad: Bez práce nejsou koláče.
Příklad: Když se dva perou, třetí se směje.
 gertasik (8. dubna 2014)

4.

5   0

LOL


* Akronym (zkratka) pro anglický výraz laughing out loud, neboli "hlasitě se směju". Nejčastěji používaný v internetovém prostředí.
* Akronym (zkratka) pro populární online multiplayerovou videohru League of legends.
 gertasik (7. dubna 2014)

5.

4   1

Deklarace


- veřejný politický projev či důležité prohlášení
- celní deklarace - prohlášení o obsahu a ceně zásilky při přepravě přes státní hranice
- v počítačovém programování označuje situaci, kdy je určeno jméno a datový typ pro proměnné či funkce
 gertasik (23. dubna 2014)

6.

4   0

xo


XO je anglický výraz, který znamená "hugs and kisses", neboli volně přeloženo "objímám a líbám". Používá se na konci osobních e-mailů, dopisů či SMS zpráv. Tento výraz má původ historický - už ve středověku bylo v některých oblastech zvykem psát X na obálku dopisů jako znázornění polibku.
 gertasik (8. dubna 2014)

7.

4   0

xoxo


XOXO je anglický výraz, který znamená "hugs and kisses", neboli volně přeloženo "objímám a líbám". Používá se na konci osobních e-mailů, dopisů či SMS zpráv. Tento výraz má původ historický - už ve středověku bylo v některých oblastech zvykem psát X na obálku dopisů jako znázornění polibku.
 gertasik (8. dubna 2014)

8.

2   0

xenofobie definice


Xenofobie je silný, zakořeněný a iracionální strach z cizinců a všeho, co pochází z ciziny. Velmi často přechází do hluboké nenávisti. V obecném smyslu xenofobie někdy vyjadřuje strach ze všeho neznámého.
 gertasik (23. dubna 2014)

9.

2   0

logistiky


Množného číslo od slova "logistika".

Logistika je soubor činností, které mají zajistit to, aby zboží bylo doručeno ve správném množství, čase a kvalitě na své místo určení. Označuje se tak také nauka, která se věnuje fyzickým tokům zboží od dodavatele k zákazníkovi.
 gertasik (23. dubna 2014)

10.

2   3

archimedova zákona


Druhý pád výrazu "Archimedův zákon".

Archimedův zákon je fyzikální zákon pojemovaný po řeckém matematikovi a fyzikovi Archimédovi. Zní takto: Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno vztlakovou silou, rovnající se tíze kapaliny stejného objemu jako je ponořená část tělesa.
 gertasik (8. dubna 2014)


Pro zobrazení všech definic slova 63 se přihlašte, prosím.