Význam quo vadis
Co znamená slovo quo vadis? Zde naleznete 6 významů slova quo vadis. Můžete také přidat význam slova quo vadis sami

1

5 Thumbs up   0 Thumbs down

quo vadis


"Quo Vadis?" je latinský obrat, který lze do češtiny přeložit jako “Kam kráčiš / kam jdeš?” Má původ v křesťanském příběhu, ve kterém potkal apoštol Petr Ježíše Krista při svém útěku z Říma a zeptal se ho: “Quo Vadis, Domine?” (Kam kráčíš, pane?) Stejný název nese také román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze, ve kterém autor popisuje počátky křesťanství na pozadí milostného příběhu za vlády císaře Nerona v Římě a vyklresluje krutosti tehdejší doby. Stouto větou se můžeme dnes setkat v různých literárních dílech nebo žurnalistických textech. Obvykle ozvláštňuje formu textu a používá se spíše ve smyslu “kam směřuješ, kde je tvá budoucnost”.
Zu - 11. prosince 2018

2

5 Thumbs up   1 Thumbs down

quo vadis


latinsky: kam kráčíš;román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896 (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Quo_vadis)
Zdroj: slovnik-cizich-slov-online.com

3

1 Thumbs up   0 Thumbs down

quo vadis


Je slovo latinského původu. Do češtiny se překládá jako "Kam kráčíš?".

Zároveň se jedná o historický rom [..]
Zdroj: cs.wikipedia.org

4

1 Thumbs up   0 Thumbs down

quo vadis


David Černý (* 15. prosince 1967, Praha) je český umělec, který je znám především jako tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik. V letech 1988–1996 vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmy [..]
Zdroj: cs.wikipedia.org

5

0 Thumbs up   0 Thumbs down

quo vadis


latinsky: kam kráčíš román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896 (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Quo_vadis)
Zdroj: online-slovnik.cz

6

0 Thumbs up   0 Thumbs down

quo vadis


Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky [..]
Zdroj: cs.wikipedia.org

<< quinta essentia reprodukovatelnost >>

vyznam-slova.com je slovník vytvářený lidmi jako jste vy a já.
Prosím pomozte a přidávejte slovo. Všechny druhy slov jsou vítány.

Přidat význam