Význam mafie

Co znamená slovo mafie? Zde naleznete 8 významů slova mafie. Můžete také přidat význam slova mafie sami

1.

6   3

mafie


V dnešní podobě neplatí "tajné", jen nikoliv veřejně vyhlášené, jinak naopak se výrazně prezentuje.
Pro současnou formu mafie bych volila definici:
Mafie je zájmové sdružení osob, nezakrytě spolu vystupujících, avšak bez veřejného prohlášení, používající nekalých špinavých metod pro získání své jedinečnosti, likvidováním konkurence.
 pansymarie zapnout 2016-09-19

2.

0   0

mafie


tajné zájmové sdružení používající nelegální (zločinné) metody
Zdroj: coznamena.cz

3.

0   0

mafie


tajné zájmové sdružení používající nelegální (zloèinné) metody
Zdroj: slovnik-cizich-slov-on-line.cz

4.

0   0

mafie


utajená organizace/společnost, která používá zločinecké metody (drogová mafie)
Zdroj: klub.slovniky.cz

5.

0   0

Mafie


Tajná spoleènost ilegálnì pùsobící buržoazie, vzniklá v polovinì 19. století na Sicílii. Její decentralizované odnože se rozšíøily po celé Itálii a s emigrací i ve Spojených státech. Tato forma organizovaného zloèinu však pùsobí po celém vyspìlém svìtì, proniká do státního aparátu, politických struktur i legálního podnikání a pùsobí mezinárodnì. Stává se nedílnou souèástí systému a neexistují zøetelné hranice, oddìlující ji od „poèestného“ byznysu.
Zdroj: marxismus.cz

6.

0   0

mafie


tajné zájmové sdružení používající nelegální (zloèinné) metody
Zdroj: islo.cz

7.

0   0

Mafie


tajné zájmové sdružení používající nelegální (zločinné) metody
Zdroj: online-slovnik.cz

8.

0   0

Mafie


Mafie, často označovaná „skutečnými pány“ Itálie jako Cosa Nostra („naše věc“), je tajná společnost vzniklá v polovině 19. století na Sicílii. Její odnož se objevila ke konci 19. století na východním pobřeží Spojených států společně s vlnou italských imigrantů. Členové mafie byli vždy jen muži. Moc mafie ve Spojených státech vrcholila v průběhu 20. století, dokud vyšetřování FBI v 70. a 80. letech její vliv nesnížilo. O její oslabení se také stará Interpol. Navzdory úpadku se mafie a její reputace zakořenila v americké populární kultuře, především filmech, seriálech a dokonce reklamě. I po úpadku zůstala mafie jednou z nejmocnějších kriminálních organizací ve Spojených státech. Ovládá kriminální podsvětí především v Chicagu a New Yorku. Mafie také nadále působí ve své „domovské“ vlasti, Itálii. Od ostatních forem zločinu se mafie liší nejen svou strukturou, ale také infiltrací do státu – mafie má své členy nebo lidi jí nakloněné na místech státních úředníků, politiků, soudců a policie. Díky tomu se jí daří nejen prosazovat své zájmy, ale také krýt svou činnost. Mezi aktivity mafie patří např. obchod s drogami, obchod s alkoholem (zejm. za prohibice), řízená prostituce a kontrola pornoprůmyslu, hazardní hry (zejm. v minulosti) a obchod se zbraněmi.
Zdroj: cs.wikipedia.org

Přidat význam slova mafie
Význam:
NSFW / 18+
Počet slov:

+ Více možností
Jméno:
E-mail: (*nepovinný)
 

<< mafián mafioso >>