bonumeng.eu

Obdržené pozitivní hlasy58
Obdržené negativní hlasy56
Karma:3 (pozitivní hlasy-negativní hlasy)0 získané odznaky

Žádné odznaky nebyly nalezenyDefinice (73)

1

5   2

služba


Služba - činnosť alebo úžitok, ktorý môže poskytnúť jedná strana druhej výmenou za peniaze alebo iné protihodnoty, je nemateriálnej povahy a výsledkom ktorého nie je nadobudnutie vlastníctva.
Zdroj: bonumeng.eu

2

4   2

bisexuál


Bisexuál – jedinec, ktorý je súčasne heterosexuál a homosexuál. Vyhľadáva sex s jedincom rovnakého, ale aj rozdielneho pohlavia (sexuálne ho uspokojujú oba druhy).
Zdroj: bonumeng.eu

3

3   2

nymfomanka


Nymfomanka - zdrav. žena, ktorá je postihnutá nymfomániou - hypersexuálna žena.
Zdroj: bonumeng.eu

4

2   0

hemateméza


Hemateméza - zdrav. zvracanie čerstvej krvi.
Zdroj: bonumeng.eu

5

2   0

krámy


Krámy - mesačné krvácanie, ktoré sa objavuje u dievčat najmä v puberte, v priemere okolo 12. roku. Toto krvácanie sa periodicky opakuje každý mesiac až do menopauzy. Prvá menštruácia sa označuje ako menarché.
Zdroj: bonumeng.eu

6

2   1

polyp


Polyp - zdrav. väčšinou nezhubný nádor, ktorý rastie vo vnútri dutých vnútorností.
Zdroj: bonumeng.eu

7

1   0

alergén


Alergén - zdrav.látka, vyvolávajúca v organizme alergickú reakciu. Väčšina alergénov je bielkovinovej povahy. Spúšťajú imunitnú odpoveď alergických osôb, ktorá má nežiaduce klinické prejavy. Medzi alergény patria napríklad pele tráv, burín a stromov, domáce roztoče a potraviny, napríklad arašidy, pšenica a kravské mli [..]
Zdroj: bonumeng.eu

8

1   0

amauróza


Amauróza - zdrav. úplná strata zraku, pri ktorej sú väčšinou štruktúry oka nedotknuté a porucha vzniká na vyšších úrovniach nervového systému.
Zdroj: bonumeng.eu

9

1   0

analýza obsahová


Obsahová analýza - market. rozbor obsahu komunikácie; systematické kódovanie odpovedí z dotazníkov alebo iných písomných, zvukových alebo zvukovo-obrazových posolstiev do kategórií, ktoré môžu byť kvantitatívne spracúvané.
Zdroj: bonumeng.eu

10

1   1

blastopatia


Blastopatia - zdrav. poškodenie zárodku v najrannejšej fáze jeho vývoja, čiže v samotnom začiatku delenia oplodneného vajíčka. Môže spôsobovať odumretie zárodku alebo byť príčinou ťažkých vývojových chýb.
Zdroj: bonumeng.eu


Pro zobrazení všech definic slova 73 se přihlašte, prosím.