Význam puberta

Co znamená slovo puberta? Zde naleznete 7 významů slova puberta. Můžete také přidat význam slova puberta sami

1.

4   0

puberta


pohlavné dospievanie
Zdroj: lekari.sk

2.

3   0

puberta


období v životě provázené změnou chování, kdy se dětské tělo stává dospělým, schopným rozmnožování | * | pohlavní dospívání, telecí léta
Zdroj: cs.wiktionary.org

3.

2   1

Puberta


Je to obdobie pohlavného dozrievania s nástupom funkcie pohlavných ¾liaz. Na konci puberty je jedinec fyzicky pripravený k plodeniu. Puberta je spú¹»aná z riadiacich centier mozgu a v jej nástupe mô¾u by» individuálne rozdiely. U dievèat nastupuje skôr. U obidvoch sa zväè¹uje pohlavie a dozrievajú pohlavné orgány, objavuje sa aj ochlpenie (pubarché). U dievèa» sa objavuje men¹truaèné krvácanie (menarché) a zaèína rast pÅ?s (telarché), u chlapcov sa zaèína tvori» semeno (polúcia). Vyvíjajú sa sekundárne pohlavné znaky (zmena hlasu...) a dochádza k zrýchlenému rastu. Dospievajúci (pubescent) kladú väè¹í dôraz na samostatnos» a uvedomovanie si vlastnej osobnosti, zvýrazòuje sa citová stránka a sexuálne záujmy. Kvôli prudkým zmenám v organizme sú v tomto období dospievajúci znaène zranite¾ní.
Zdroj: fmg.sk

4.

2   1

Puberta


  Proces dosažení pohlavní zralosti
Zdroj: plantur39.cz

5.

2   1

Puberta


Proces dosažení pohlavní zralosti
Zdroj: plantur39.com

6.

1   0

Puberta


Puberta (česky také dospívání) je období a proces tělesných změn, při kterých se tělo dítěte mění na tělo fyzicky dospělého člověka schopného se rozmnožovat. Puberta je inicializována hormonálními signály z mozku do pohlavních orgánů. V odpověď produkují pohlavní orgány různé hormony, které stimulují růst, funkci nebo proměny mozku, kostí, svalů kůže, vnitřních a pohlavních orgánů. Růst se zrychluje v první části puberty a vrcholu dosahuje na konci. Před pubertou se tělesné odlišnosti mezi chlapci a dívkami omezují pouze na oblast genitálií. Během puberty se rozvinou rozdíly ve velikosti, tvaru, kompozici a funkci tělesných struktur a systémů. Nejvíce zřetelné to je u tzv. druhotných pohlavních znaků.
Zdroj: cs.wikipedia.org

7.

0   0

puberta


This meaning is NSWF/18+. Click here to show this meaning.
anonymní  zapnout 2015-04-14   NSFW / 18+

Přidat význam slova puberta
Význam:
NSFW / 18+
Počet slov:

+ Více možností
Jméno:
E-mail: (*nepovinný)
 

<< psychologie pyj >>